• Akademia Super Przedszkolaka

• Ogólnopolski Program Edukacyjny „Akademia Super Przedszkolaka” to akcja, której celem jest zwrócenie uwagi dzieci na dwie główne kwestie: zasady zdrowego odżywiania oraz zasady dobrego zachowania się. Do programu zgłosiło się prawie 1200 przedszkoli z całej Polski, dzięki czemu w Akademii Super Przedszkolaka weźmie udział prawie 128 000 dzieci w wieku przedszkolnym. Akcja potrwa od września do grudnia br.

W ramach programu, do przedszkoli, które biorą udział w projekcie Akademii Super Przedszkolaka wysłane zostały bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych obejmujące: scenariusze zajęć dla nauczycieli, dyplomy i naklejki dla dzieci, kolorowe karty na menu przedszkolne, miarki wzrostu, plakaty informacyjne, ulotki edukacyjno-informacyjne dla rodziców. Na podstawie przesłanych materiałów w przedszkolach odbywać się będą zajęcia edukacyjne, w trakcie których dzieci dowiedzą się, jak prawidłowo się odżywiać, aby rosnąć zdrowo. Poznają odpowiedzi na pytania: po co jemy? Jak jedzenie wpływa na organizm? Co jeść, by zdrowo rosnąć? W programie pojawią się także tematy dotyczące właściwego zachowania się przy stole, kultury osobistej, relacji z innymi oraz zabawy w grupie.

W ramach programu przygotowane zostały również dwa konkursy: jeden dla dziec i rodziców, drugi dla przedszkoli. W obu z nich czekają atrakcyjne nagrody!

Wierzymy, że dzięki działaniom prowadzonym w ramach Akademii Super Przedszkolaka zwrócimy uwagę dzieci na tematy zdrowego odżywiania i tym samym przyczynimy się do zmniejszenia skali otyłości wśród najmłodszych.To jest Twój tekst, możesz go zmienić w każdej chwili.