Dziecięca KRAINA KREATYWNOŚCI

KIDS OF CREATIVITY LAND

autor C. Mirela Nawrot

Miło nam poinformować, że od listopada 2014r. realizujemy w przedszkolu program ogólnopolski autorki Mireli Nawrot "Dziecięca Kraina Kreatywności". Celem programu ,,Dziecięca KRAINA KREATYWNOŚCI” DKK jest zachęta nauczycieli do wymiany interdyscyplinarnej wiedzy i doświadczeń. Rozwijanie kreatywności i zapobieganie  rutynowych zachowań w pracy z dzieckiem. Doskonalenie  warsztatu pracy nauczyciela i podążanie za potrzebami dziecka w XXI wieku.

Kreatywność ciągle jeszcze nie jest doceniana, a czasami nawet się ją ignoruje.

Kreatywność jest niezbędna w życiu każdego dziecka,  dorosłego.

Kreatywność to: pomysły, rozwiązania, rozważania, refleksje, zabawa.

Na tej stronie będziemy Was na bieżąco informować o naszych rozwiązaniach programowych i działaniach.

Oficjalne, uroczyste otwarcie programu

Chociaż program realizujemy od listopada, to oficjalne rozpoczęcie połączone z kreatywną zabawą dla dzieci nastąpiło 13 lutego 2015r. Wszystkie dzieci były kolorowo przebrane. Kreatywności rodziców w doborze strojów nikt nie kwestionował. Były też stroje wykonane samodzielnie przez rodziców. Dzieci wyglądały fantastycznie, zabawa była wspaniała. Program oficjalnie został otwarty. Życzymy dzieciom, rodzicom i nauczycielom dalszych kreatywnych pomysłów przy realizacji programu.

Dzień Odkrywania talentów

Na przgląd talentów i twórczości dziecięcej zgłosili Rodzivce 27 chętnych przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały się w tańcu, śpiewie, recytowały wiersze, opowiadały i prezentowały swoje talenty plastyczne i sportowe oraz przy dużym zaskoczeniu jury, jedna z dziewczynek tłumaczyła trudne wyrazy po łacinie. Wszystkim utalentowanym przedszkolakom serdecznie gratulujemy!!! Więcej z relacji na Facebooku przedszkolnym.

Klub Kreatywnego Rodzica

25 marca oficjalnie rozpocząły swoją działalność Klub Kreatywnego Rodzica. Na grupowych spotkaniach odbyła się prezentacja programu oraz zainspirowane zostały zabawy integracyjne. mamy nadzieję, że pomysł spodobał się Rodzicom i chętnie będą brali udział w kolejnych twórczych spotkaniach. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i kreatywne podejście do tematu.

Uprzejmie informujemy, że wszystkie działania związane z programem na bieżąco są publikowane na przedszkolnym FACEBOOKU a zdjęcia w zakładce nasze zdjęcia 2. Zapraszamy do czytania i do oglądania!!!