• Planowane osiągnięcia czerwiec

• Niby tacy sami, a jednak inni

• Stosowanie form grzecznościowych względem dzieci i dorosłych (w domu, w przedszkolu, na ulicy).
          • dzielenie się swoimi przeżyciami.
          • przekształcanie figur w rysunki, np. koła – w słońce, ukośnej linii – w górę itp.
          • skupienie uwagi na przedmiotach, treściach (krótkich) przekazywanych przez nauczyciela.
          • uczestniczenie w ćwiczeniach rozwijających umiejętność świadomego kierowania ruchami narządów artykulacyjnych.
          • rozwijanie sprawności całego ciała, w tym sprawności rąk.
          • liczenie wyodrębnionych przedmiotów, z wymienianiem liczebników głównych, w zakresie dostępnym dziecku; dostrzeganie roli ostatniego liczebnika.
          • wykorzystywanie figur geometrycznych w ćwiczeniach matematycznych, zabawach, grach.
          • rozróżnianie i nazywanie barw – podstawowych i pochodnych.
          • rysowanie kredkami
          • malowanie: palcami, dłonią, pędzlem.

Wakacyjne podróże

• Uczestniczenie w zabawach badawczych, np. badanie tonięcia i pływania ciał.
          • poznawanie różnych rodzajów środków lokomocji i transportu, takich jak: rowery, samochody, autobusy, samoloty, statki.
          • omawianie zasad właściwego zachowania się w środkach transportu
          • przestrzeganie ustalonych zasad korzystania ze sprzętu rekreacyjnego i sportowego.
          • dzielenie się wrażeniami z pobytu poza swoim miejscem zamieszkania, np. wyjazdów do rodziny.
          • układanie historyjki obrazkowej (3 obrazki) według kolejności zdarzeń.
          • rozwijanie sprawności całego ciała, w tym sprawności rąk.
          • dopasowywanie i dobieranie przedmiotów tak, aby tworzyły pewną całość (np. to są klocki do budowania wieży, a te – do ułożenia domku).
          • malowanie: palcami, dłonią, pędzlem
          • wycinanie, wydzieranie, składanie papieru
          • tworzenie kompozycji z różnych materiałów (kolaż).

Pożegnania nadszedł czas

• Uczestniczenie we wspólnych zabawach.
          • dzielenie się swoimi przeżyciami.
          • rozwiazywanie prostych zagadek
          • powtarzanie z pamięci rymowanek, krótkich wierszy, piosenek.
          • nazywanie przedmiotów (zabawek, ubrań, pojazdów, naczyń itp.) i ich kolorów
          • rozwijanie sprawności całego ciała, w tym sprawności rąk.
          • porównywanie przedmiotów; klasyfikowanie ich ze względu na jakość (np. barwa, wielkość) i przynależność (np. klocki do klocków, kredki do kredek).
          • rysowanie kredkami
          • malowanie: palcami, dłonią, pędzlem.

Las

• Obserwowanie przyrody w naturalnym otoczeniu, podczas pobytu na świeżym powietrzu w ogrodzie przedszkolnym oraz podczas spacerów i wycieczek.
          • malowanie: palcami, dłonią, pędzlem
          • lepienie: z plasteliny, masy solnej, masy papierowej
          • wycinanie, wydzieranie, składanie papieru.