• Szczęśliwy dzień przedszkolaka

        • Szczęśliwy dzień Przedszkolaka 

                  Zamykając drzwi przedszkola, w którym zostawiamy naszego malucha, martwimy się, jak sobie poradzi. Czy jest w stanie zaakceptować, polubić przedszkole i dobrze się bawić? Czy nie płacze przez cały dzień? Niewielu rodziców zdaje sobie sprawę z faktu, że płacz i żal, jaki wyraża dziecko przy rozstaniu, często urywa się wraz z wyjściem mamy lub taty poza przedszkolne mury. Płaczące w szatni dziecko, po wejściu do sali spokojnie wyciąga z półki zabawki. O łzach już zapomniało. Rodzice zapewne jeszcze nie.
                  Przedszkole nr 334 powstało w 1976 r. Od 1 marca 2019 r. przedszkole mieści się w nowo wybudowanym, nowoczesnym budynku. Otoczone jest dużym, przestronnym ogrodem, w którym rosną stare drzewa liściaste, pamiętające odległe czasy, młode drzewka i krzewy, sadzone wspólnie z dziećmi, stoją tu kolorowe zabawki, z których chętnie korzystają dzieci. W takim otoczeniu dzieci chętnie uczą się i bawią. 
          Przedszkolny dzień rozpoczyna się wcześnie-między 6.30 a 8.30. po śniadaniu są zajęcia, zabawy w sali lub w ogrodzie. Odbywają się też zajęcia dodatkowe: rytmika, gimnastyka korekcyjna, język angielski, taniec, plastyka, zajęcia z logopedą. Dzieci korzystają ze stałej opieki psychologa. Dzień przedszkolaka kończy się około 17.00, jednak niemało jest dzieci, które wcale nie rzucają się w ramiona rodziców. Chętnie by tu jeszcze zostały – w przedszkolnej krainie zabawek.

          Ważniejsza od zabawek w przedszkolu jest jednak Pani. To właśnie od niej – od tego, czy naprawdę lubi swoją pracę i dzieci i czy potrafi organizować im zabawę zależy, czy nasze dziecko będzie traktować przedszkole jak drugi dom. W pierwszych dniach, czasami tygodniach Pani zastępuje mamę. Można się do niej przytulić, wypłakać, pośmiać się z nią i uzyskać zapewnienie, że mama wróci do przedszkola po swoją pociechę.

          DRODZY RODZICE!

           Jeżeli chcecie, żeby Wasze dziecko dobrze czuło się w przedszkolu i chcielibyście uniknąć łez towarzyszących rozstaniom, spróbujcie odpowiednio wcześnie przygotować malucha do pobytu w przedszkolu.

            1. Pozwalajcie mu na samodzielność, niech sam się ubiera, je, myje zęby. Ta „samoobsługa” ułatwi mu pierwsze dni w przedszkolu, nie będzie od wszystkich zależny.

          2. Zorganizujcie mu kontakty z rówieśnikami. Maluch powinien mieć kolegów, z którymi umie się bawić, dzielić zabawkami.

            3. Od czasu do czasu zostawcie dziecko w obcym dla niego miejscu, np. u dziadków, koleżanki, itp. Dziecko dzięki temu nauczy się słuchać innych, nabierze śmiałości i zrozumie, że zawsze po nie wrócicie.

          4. Nigdy nie straszcie malca przedszkolem. Żeby dziecko polubiło przedszkole, musi się ono kojarzyć z przyjaznym drugim domem, w którym będzie szanowane i lubiane.

                                                                                                      

    • Kontakty

      • Przedszkole nr 334 im. Jasia i Małgosi
      • (+22) 834 71 57 numery wewnętrzne: sekretariat wew. 0; kierownik gospodarczy wew. 9; grupy - Lemury wew. 1; Biedronki wew. 2; Tygryski wew. 3; Skrzaty wew. 4; Żyrafki wew. 5; Sówki wew. 6; Świetliki wew. 7; Zajączki wew. 8;
      • 01-960 Warszawa ul. Przy Agorze 12 Poland
      • Katarzyna Pawlik
      • mailowo: p334@eduwarszawa.pl KPawlik@eduwarszawa.pl telefonicznie: 22 834 71 57 kom: 519 825 804 osobiście: dyrektor przyjmuje interesantów codziennie w godz. 8.00 - 14.00 po uprzednim umówieniu się, a w sprawach pilnych w innym dogodnym terminie, w godzinach pracy przedszkola 6.30-17.00
    • Logowanie