• Śniadanie

• Propozycja I

Zupa ryżowa na mleku z gruszką i cynamonem. Pieczywo żytnie z masłem, roladki z szynki, sera żółtego, sałata, rzodkiewki, szczypiorek, kiełki brokułu, pomidor.  Herbata owocowa.

Składniki: mleko, ryż, gruszka świeża, cynamon, pieczywo, masło, plastry szynki
          i żółtego sera, sałata, rzodkiewki, szczypiorek, kiełki brokułu, pomidor, herbata owocowa.

Wykonanie: Zagotować mleko, wsypać ryż, ugotować do miękkości, dodać startą na tarce gruszkę, wymieszać i posypać cynamonem. Pieczywo posmarować masłem. Na plaster szynki położyć plaster sera żółtego i kiełki brokułu, wszystko zwinąć w rulon i związać szczypiorkiem.

Na talerzu ułożyć sałatę, na niej roladki z szynki, podawać z ósemką pomidora i plasterkami rzodkiewki.

Propozycja II

Kawa zbożowa na mleku. Hot dog z ketchupem.

Składniki: kawa inka, mleko, kiełbaski frankfurterki lub parówki, bułka, masło, ketchup

Wykonanie: Na gotujące się mleko wlać rozpuszczoną wcześniej kawę Inkę, dokładnie wymieszać.

Bułkę przekroić wzdłuż i posmarować masłem, kiełbaski wrzucić na gotującą się wodę i gotować ok. 5 min, podawać z łagodnym ketchupem.

Propozycja III

Owsianka na mleku z żurawiną. Pieczywo mieszane z  masłem, sałata, polędwica tradycyjna, serowe kulki mocy ziołowe, ogórek zielony, papryka. Herbata czarna z cytryną.

Składniki: owsianka górska, mleko, żurawina, pieczywo mieszane, masło, polędwica, ser biały, ogórek zielony, papryka, herbata, cytryna

Wykonanie: Zagotować mleko, wsypać płatki owsiane, gotować na wolnym ogniu ciągle mieszając ok. 15-20 min, można dosłodzić cukrem lub miodem, wlać do salaterki i dodać suszoną żurawinę. Pieczywo posmarować masłem. Na  liściu sałaty ułożyć, plaster polędwicy (tułów misia), z sera z przyprawami (wg uznania) uformować kuleczkę (buzia misia) i położyć na brzegu wędliny. Paprykę i ogórka zielonego pokroić w małe słupki. Z papryki ułożyć uszy misia, a ręce i nogi z ogórka.

Propozycja IV

Płatki kukurydziane bezglutenowe z mlekiem. Grahamka z masłem, sałata, plastry sera żółtego Gouda, księżyce pomidorowe, kiełki jarmużu. Herbata
          o smaku malinowym.

Składniki: płatki kukurydziane, mleko, pieczywo graham, sałata, żółty ser, kiełki jarmużu, pomidor, herbata malinowa

Wykonanie. Płatki wsypać do salaterki i zalać gorącym mlekiem. Pieczywo posmarować masłem. Na sałacie ułożyć plaster pomidora, ser żółty zwinąć w rulonik, położyć na pomidorze, całość udekorować kiełkami tworząc wąsy.

Propozycja V

Napój czekoladowy. Chleb wieloziarnisty z masłem, liść sałaty, muchomorki
          z jaj gotowanych, słupki ogórka zielonego, paprykowe paluszki do chrupania.

Składniki: kakao, mleko, pieczywo wieloziarniste, masło, sałata, jajko, ketchup, ogórek zielony, papryka

Wykonanie: Mleko zagotować, kakao rozpuścić w niewielkiej ilości ciepłej wody, wszystko razem połączyć i doprowadzić do wrzenia. Jajka ugotować na twardo, obrać i pokroić na połówki.

Ułożyć na talerzu na liściu sałaty żółtkiem do spodu.Udekorować na białej części jajka kropeczkami z ketchupu, obok postawić słupki z zielonego ogórka i papryki.

Podawać z pieczywem wieloziarnistym posmarowanym masłem.