• Prace plastyczne

        •  

          Magiczne kwiaty kliknij tu

          13 pomysłów na rysowanie dla dzieci

          31 pomysłów na Wielkanocne prace plastyczne z dziećmi

          Śnieżynki z cukru to proste prace plastyczne dla przedszkolaków

          Odrobina kleju, cukru i wyobraźni wystarczy, aby stworzyć mieniące się śnieżynki.

          Śnieżynka praca plastyczna dla przedszkolaków i starszych dzieci. Propozycja wykonania jest bardzo efektowna. Zimowa śnieżynka z cukru to doskonała zabawa twórcza  piękna dekoracja.

            Do przedstawionej dziś zabawy plastycznej śnieżynka z cukru potrzebna jest czarna lub ciemna kartka, aby cukrowa śnieżynka ładnie się prezentowała. Dla młodszych dzieci możemy naszkicować zarys śnieżki. Maluch za pomocą kleju rysuje kontury śnieżynki, a następnie posypuje całą kartkę cukrem. Po zsypaniu cukru na talerzyk, na naszych kartach zostaną wspaniałe błyszczące kryształki śnieżynek, które można również dodatkowo udekorować kilkoma drobinkami brokatu. 

          Śnieżynki narysowane za pomocą kleju typu Wikol.

          Zasypujemy cukrem

          Zapraszam na filmik pod linkiem

          Zrób to sam

          Jak w łatwy sposób zrobić własnego Pana Gniotka

          Kto z nas nie pamięta z dzieciństwa Pana Gniotka? Jedna z ulubionych zabawek, a zrobienie jej samodzielnie sprawi jeszcze więcej radości.

            Do wykonania Gniotka potrzebujecie:

           Balon, butelkę 500 ml, mąką ziemniaczaną lub ryż, lejek, słomkę lub wykałaczkę, włóczkę do zrobienia fryzury naszemu stworkowi oraz czarny marker.

                         Krok po kroku wykonanie gniotka prezentujemy na filmie umieszczonym na końcu postu. Na początku wsypujemy mąkę do wysokości 1/2 lub 3/4 butelki w zależności od wielkości balona. Najlepiej robić to przez lejek, poruszając w środku słomką lub wykałaczką, aby przesypywało się bez zastojów. Następnie dmuchamy balon, skręcamy go i zakładamy na butelkę. Teraz wystarczy butelkę obrócić w taki sposób, aby mąka przesypała się do nadmuchanego balona. Można to przyśpieszyć ściskając kilkukrotnie butelkę.

                     Kilka osób pytało czemu nie wsypujemy mąki przez lejek bezpośrednio do balona. Odpowiedź jest prosta do nienadmuchanego balona nie zmieścimy tyle mąki, co do nadmuchanego i zamiast gniotka wyjdzie nam “flak” 🙂 Dlatego właśnie robimy to za pomocą butelki. Wypełniony mąką balon ściągamy z butelki, spuszczamy powoli powietrze związujemy go i zabieramy się za dekorowanie. Na czubku głowy naszego Pana Gniotka przywiązujemy włóczkę i rysujemy markerem buzię. Nasza zabawka jest już gotowa!

                  

            

          Zobacz na filmie jakie to proste 🙂 kliknij w poniższy link

          Zrób gniotka

          Masy sensoryczne i plastyczne - porady

          Jak zrobić masy

           

    • Kontakty

      • Przedszkole nr 334 im. Jasia i Małgosi
      • (+22) 834 71 57 numery wewnętrzne: sekretariat wew. 0; kierownik gospodarczy wew. 9; grupy - Lemury wew. 1; Biedronki wew. 2; Tygryski wew. 3; Skrzaty wew. 4; Żyrafki wew. 5; Sówki wew. 6; Świetliki wew. 7; Zajączki wew. 8;
      • 01-960 Warszawa ul. Przy Agorze 12 Poland
      • Katarzyna Pawlik
      • mailowo: p334@eduwarszawa.pl KPawlik@eduwarszawa.pl telefonicznie: 22 834 71 57 kom: 519 825 804 osobiście: dyrektor przyjmuje interesantów codziennie w godz. 8.00 - 14.00 po uprzednim umówieniu się, a w sprawach pilnych w innym dogodnym terminie, w godzinach pracy przedszkola 6.30-17.00
    • Logowanie