• Rady na pierwsze dni w przedszkolu

•

1.  Nie przychodź do przedszkola na „ostatnią chwilę", unikaj pośpiechu. Wyprawa do przedszkola   powinna być raczej miłym spacerem, a nie wyścigiem z czasem!

2. Nie obiecuj swojemu maluchowi nagród za pójście do przedszkola - dziecka nie można przekupywać!

3.  Nie przeciągaj nadmiernie pożegnania w szatni. Odprowadź dziecko do sali, przekaż pod opiekę nauczycielce!

4.  W żadnym wypadku nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu. Jeżeli zrobisz to, choć raz, Twój maluch będzie wiedział, że łzami można wszystko wymusić!

5.  Postaraj się stopniowo wydłużać pobyt dziecka w przedszkolu. W pierwszych dniach odbieraj je zaraz po leżakowaniu!

6.  Nie zmuszaj dziecka, aby zaraz po przyjściu do domu opowiadało, co wydarzyło się w przedszkolu. To powoduje niepotrzebny stres. Ono samo będzie wiedziało, kiedy podzielić się swoimi przeżyciami!

7.  Chwal dziecko jak najczęściej, np. za pięknie wykonany rysunek w przedszkolu!

8.  Pozwól dziecku zabrać do przedszkola ulubioną przytulankę lub inną zabawkę. Pamiętaj, aby nie była to rzecz, która łatwo może się zepsuć lub zgubić!