• O mnie

Parę słów o mnie

Dyrektor Przedszkola nr 334 im. Jasia i Małgosi w Warszawie, nauczyciel dyplomowany, Menadżer Optymistycznego Zarządzania, organizatorka ogólnopolskich konkursów w ramach Ogólnopolskiego Programu „Optymistyczne Przedszkole” I. Dzierzgowskiej i M. Nawrot, autorka artykułów w Gazecie bielańskiej, jak również w dodatku dla dyrektora do „Wychowania w Przedszkolu” wydawnictwo Dr Josef Rabee Spółka Wydawnicza Sp. z o.o.. Współorganizatorka ogólnopolskiego szkolenia Kadry Kierowniczej Przedszkoli „Trening Optymistycznego Zarządzania”. Promotorka zmian w edukacji przedszkolnej w zakresie budowania optymizmu w środowisku warszawskich przedszkoli. Wyróżniona najwyższymi tytułami w realizacji programu „Optymistyczne Przedszkole” – tytuł Perła Optymizmu i Anioł Optymizmu oraz w programie „Partnerskie Przedszkole” – tytułem Kobieta w Edukacji 2012r. Ambasador Optymizmu - 2021r. Przedszkole, w którym pracuje 31 lat, a od 16 lat jest Dyrektorem posiada Certyfikaty „Optymistyczne Przedszkole”, „Partnerskie Przedszkole”, „Nagroda Jakości im. Ireny Dzierzgowskiej”, „Szkoła Odkrywania Talentów”.

Jako dyrektor

Pracując na stanowisku dyrektora Przedszkola nr 334 im. Jasia i Małgosi, staram się swoją działalnością nieść radość dzieciom poprzez doskonalenie placówki przedszkolnej, aby jak najlepiej odpowiadała na potrzeby rozwojowe dzieci i spełniała oczekiwania rodziców. Aby osiągnąć ten cel codziennie motywuję pracowników do coraz lepszej pracy.

Moje zasady

Jako dyrektor przedszkola kieruję się następującymi zasadami:
              • Dbać o dobrą opinię przedszkola tak, aby o placówce mówiono dużo i dobrze.
              • Ściśle współpracować z lokalnymi placówkami oświatowymi, organizacjami i instytucjami.
              • Promować wychowanie przez uczestnictwo w kulturze – poprzez edukację teatralną, medialną, udział w konkursach twórczości dziecięcej.
              • promować wychowanie przez sport – poprzez uczestnictwo w zajęciach sportowych, olimpiadach, zawodach i organizowanie turniejów piłkarskich.
              • W programach i planach dydaktyczno – wychowawczych uwzględniać regionalizm czyli wychowanie ku „małej ojczyźnie”.
              • Ściśle współpracować z rodzicami jako współpartnerami w procesie edukacji i wychowania dzieci.
              • Zachęcać i inspirować kadrę pedagogiczną do tworzenia i realizacji programów i projektów dofinansowywanych z fundacji pozarządowych.

Moje motto

Jako dyrektor przedszkola, uwzględniając jej możliwości i zasoby staram się tworzyć przedszkole twórcze, partnerskie, optymistyczne, kreatywne, otwarte i przyjazne zarówno dla dzieci jak i ich rodziców.

„Szu­kaj włas­nej dro­gi. Poz­naj siebie, za­nim zechcesz dzieci poz­nać.
              Zdaj so­bie sprawę z te­go, do cze­go sam jes­teś zdol­ny,
              za­nim dzieciom poczniesz wyk­reślać zak­res praw i obo­wiązków.
              Ze wszys­tkich sam jes­teś dziec­kiem,
              które mu­sisz poz­nać,
              wycho­wać i wyk­ształcić prze­de wszystkim”.